5 טיפים שיבטיחו שמקרר היין שלכם יעבוד בצורה חלקה

תמונה: יח"ץ WINEBAR מקררי יין

בין אם זה עתה קניתם מקרר יין חדש, ובין אם יש לכם אחד כבר מזה שנים, חשוב לוודא שאתם עושים את כל שביכולתכם כדי להבטיח שהמקרר שברשותכם יעבוד בצורה חלקה. למרות שמקריי יין דורשים מינימום תחזוקה באופן כללי, ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להגביר את היעילות וליהנות מאריכות חיים של יחידת הקירור שלכם.

כדי להקל עליכם, אספנו 5 טיפים בנושא תחזוקת מקררי יין, שיבטיחו שתיהנו מיין שנשמר בדיוק בטמפרטורה הנכונה ובתנאים הטובים ביותר לאורך זמן.

מיקום, מיקום ועוד פעם מיקום

המקום בו תבחרו למקם את מקרר היין שלכם יכול לעשות את כל ההבדל. לפני שאתם מחליטים היכן למקם את מקרר היין שלכם, קחו בחשבון את הגורמים הבאים:

אוורור

פתח האוורור במקרר היין שלכם יקבע מהן אפשרויות המיקום שעומדות לרשותכם, לכן זהו הסעיף שנתייחס אליו ראשון.

אם ליחידה יש אוורור קדמי, אתם יכולים למקם אותה מתחת לדלפק, בסמוך לארון או למקם אותה כיחידה עצמאית. אם אין לה אוורור קדמי תרצו להימנע מלהציב אותה בכל סוג של חלל סגור. אם אתם מניחים את המקרר באזור צר, הקפידו להשאיר 5 עד 10 ס"מ מכל צד כדי לאפשר אוורור נאות.

אור שמש וטמפרטורת החדר

דברים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת ההחלטה על מיקום המקרר הם טמפרטורת החדר וקרבה לחלונות או למקורות חום אחרים. יינות רגישים מאוד לחום, כמו גם לקרני UV ולכן עליכם לבחור להציב את המקרר במיקום שבו הטמפרטורה נעה בין 15 ל- 32 מעלות.

לא משנה מה סוג המקרר שלכם, אל תמקמו אותו באזור שמקבל הרבה אור שמש באופן ישיר, במיוחד אם למקרר יש דלת זכוכית. אם המיקום הייעודי חשוף למעט אור שמש, הקפידו לקנות יחידה עם דלת זכוכית כהה או כפולה. תכונה זו תעזור להגן על היין שלכם מפני נזק פוטנציאלי שעשוי להיגרם מחשיפה לקרני UV.

מעבר לכך, מומלץ גם להימנע ממיקום מקרר היין ליד מוצרי חשמל שמפיצים חום כמו תנור, מדיח כלים, מכונת כביסה או מייבש.

התקנה נכונה

לאחר שהחלטתם על המיקום המושלם עבור מקרר היין שלכם, השלב הבא הוא להתקין אותו כראוי, זוהי אחת הדרכים להבטיח שפעולתו תהיה חלקה.

לאחר שהוצאתם את מקרר היין מהאריזה, העמידו אותו ישר למשך 24 שעות לפחות, מה שיאפשר לכל החלקים והמרכיבים הפנימיים שלו להתיישר גם כן לאחר המשלוח. הניחו פלס על החלק העליון של המקרר כדי לראות אם צריך ליישר אותו יותר, רוב מקררי היין מצוידים ברגלי הרמה, סובבו אותן ימינה כדי להוריד את המקרר מעט או שמאלה כדי להעלות אותו. לאחר שהמקרר מיושר הוא מוכן להתחבר לחשמל.

אל תעמיסו על הקיבולת של המקרר

חשוב להימנע מעומס יתר של המקרר ויש לקרוא את הנחיות היצרן כדי להקפיד שאינכם חורגים. על פי רוב, הקיבולת מבוססת על בקבוקיי יין של 750 מ"ל בסגנון בורדו, אבל תמיד כדאי לקנות יחידה עם קיבולת גדולה מהנדרש, במקום לנסות להכניס את אוסף היינות המגוון שלכם למקרר יין קטן מדי.

שמירה על הקיבולת הנכונה תבטיח שכל בקבוק יין יקורר כהלכה ויהיה מוכן להגשה. לעומת זאת, כאשר אתם חורגים מהקיבולת של מקרר היין אתם מסתכנים שהוא לא יקרר כראוי, מה שעשוי לפגוע ביין שלכם. בנוסף, סביר להניח שמקרר עמוס מדי גם יתקל בבעיות תפעוליות אחרות.

ניקיון אחת לתקופה

הקפדה על ניקיון היחידה אחת לתקופה תבטיח שהיא תפעל בצורה הטובה ביותר. זו גם הזדמנות טובה להבטיח שלא תהיה הצטברות של קרח או לחות במקומות נסתרים. כדי לנקות את המקרר נתקו את החשמל, הוציאו את כל הבקבוקים והמדפים והניחו את הבקבוקים במקום חשוך וקריר עד שתסיימו לנקות. נגבו את החלק הפנימי של המקרר בעזרת מטלית מיקרופייבר נקייה, לאחר מכן חברו מחדש את החשמל. לאחר שהמקרר יין קר מספיק הכניסו מחדש את המדפים והבקבוקים.

אם תקפידו על שגרת ניקיון כזאת אחת ל-6 חודשים לערך, מקרר היין שלכם ישמר נקי ועל הדרך, תוכלו לזהות בעיות פוטנציאליות מהר יותר.

תחזוקה של המסננים

חלק ממקררי היין מגיעים עם מערכת סינון פחמן מובנת. זהו חידוש פנטסטי שמנטרל ריחות רעים ובכך מונע מהם לחדור דרך הפקק ולחלחל ליין שלכם. חשוב להחליף את המסננים כל 3-6 חודשים, אחרת הם עלולים להיסתם ולא יעבדו כראוי. אם אתם רוכשים מקרר יין עם מסנן פחמן, זה יהיה מעולה אם תרכשו כבר כמה מסננים חלופיים במקביל. עוד סרטוני הסבר על מקררי יין…

עבור אנשים רבים אוסף היין הוא השקעה, ומקרר יין מציע דרך מצוינת להגן על ההשקעה הזו. גם תחזוקה נאותה של מקרר היין תעזור לכם להגן על ההשקעה שלכם בצורה מקסימלית ורק תמקסם את ההנאה שלכם לאורך שנים!

שתף

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן